Podcast
Każdy odcinek podcastu to rozmowa z ekspertem, który opowiada o swojej perspektywie i doświadczeniach z zakresu ESG, zrównoważonego rozwoju czy CSR. Nowy odcinek co czwartek na YouTube i Spotify.
Czy rynek może sam się regulować?
dr hab. Robert Sroka, Akademia Leona Koźmińskiego
Czy rynek może sam się regulować? Kto powinien tworzyć etyczne standardy w biznesie – państwo, organizacje branżowe, czy sami przedsiębiorcy? Czy deregulacja to ułatwienie, czy zrzucenie odpowiedzialności na biznes? I czy w świecie, w którym konsekwencje naszych decyzji sięgają pokoleń, da się jeszcze mówić o odpowiedzialnym zarządzaniu bez etycznego kompasu?
Posłuchaj na:
16 kwietnia 2025
Czy ONZ może realnie wspierać biznes?
Magdalena Krakowia, UN Global Compact Network Poland
Czy zrównoważony rozwój opłaca się firmom? Jak przekonywać biznes do działania, nie budując przekazu na obowiązkach i strachu, ale na realnych korzyściach i danych? Co naprawdę oznacza odpowiedzialność biznesu? Czym są Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ i jak wygląda rola małych i średnich firm w realizacji globalnych wyzwań.
Posłuchaj na:
10 kwietnia 2025
Kod pocztowy ważniejszy niż DNA?
Marta Promińska, STRABAG
Dlaczego miejsce zamieszkania może wpływać na zdrowie bardziej niż geny, dlaczego szkoły są jednymi z najbardziej szkodliwych budynków, oraz jak budować miasta przyszłości, które zapewniają mieszkańcom fizyczny i psychiczny dobrostan? Marta Bodys rozmawia z Martą Promińską – Dyrektorką ds. Zrównoważonego Rozwoju w firmie Strabag, ekspertką ds. zdrowej urbanistyki i autorką książek o zdrowych miastach.
Posłuchaj na:
3 kwietnia 2025
Jak edukacja rozwija biznes?
Magdalena Olborska, Samsung Electronics Polska
Czy biznes powinien angażować się w edukację młodzieży? Jak programy rozwoju kompetencji wpływają na przyszłych pracowników i całe społeczeństwo? Dlaczego edukacja jest kluczowym elementem strategii odpowiedzialnego biznesu?
Posłuchaj na:
27 marca 2025
Ceną nie pokonamy Chin
prof. Ewelina Szczech-Pietkiewicz, SGH w Warszawie
Czy faktycznie nie da się konkurować z Chinami wyłącznie ceną i trzeba szukać nowej przewagi? Czy Europa jest gotowa na wywrócenie stołu w kwestii raportowania zrównoważonego rozwoju? Co kryje się za najnowszymi zmianami w Zielonym Ładzie, kto może skorzystać na „złagodzonych” zasadach raportowania oraz dlaczego część firm traktowała rozwój zrównoważony jako przykry obowiązek.
Posłuchaj na:
20 marca 2025
Czy Polacy to świadomi konsumenci?
Arkadiusz Mierzwa, Jeronimo Martins
Czy Polacy są naprawdę świadomymi konsumentami, czy tylko lubimy o tym mówić? Dlaczego mimo deklaracji odpowiedzialnych zakupów, cena nadal króluje w decyzjach Polaków? Jak duże sieci handlowe wpływają na nasze codzienne wybory – od zdrowego odżywiania aż po postawy ekologiczne?
Posłuchaj na:
13 marca 2025
Bez mądrego biznesu nie będzie przyszłości
prof. Bolesław Rok, Akademia Leona Koźmińskiego
Deregulacja pięknie brzmi, ale czy zawsze oznacza ułatwienia dla biznesu? Dlaczego hasło „deregulacja” stało się modne w Polsce i jakie niesie konsekwencje? Czy Komisja Europejska faktycznie wspiera konkurencyjność, czy może po prostu poszła na łatwiznę? Jak decyzje dotyczące Omnibusa wpłyną na przyszłość ESG i raportowanie niefinansowe w Europie? W najnowszym odcinku „Odpowiedzialni za przyszłość” prof. Bolesław Rok analizuje wpływ deregulacji na gospodarkę oraz tłumaczy, jak nowe regulacje (lub ich brak) wpłyną na rozwój firm w Europie i Polsce.
Posłuchaj na:
6 marca 2025
Edukacja klientów opłaca się wszystkim
Michał Kostrowicki, TIM S.A.
Czy odpowiedzialność biznesu ogranicza się jedynie do zgodności z regulacjami i spełniania wymogów ESG? A może odpowiedzialne firmy powinny robić więcej – angażować się w edukację klientów, wspierać świadome decyzje konsumenckie i budować długoterminowe relacje oparte na zaufaniu?
Posłuchaj na:
27 lutego 2025
Jak ESG wpływa na branżę deweloperską?
Dominika Bagińska-Chyłek - Grupa ROBYG i Vantage
Jak branża deweloperska i sektor MŚP radzą sobie z ESG oraz co oznaczają nowe wymogi unijne dla całego łańcucha dostaw? Jakie konkretne działania już dziś wprowadzają deweloperzy, dlaczego warto zaangażować w nie partnerów biznesowych oraz w jaki sposób rosnące koszty energii i zmieniające się preferencje klientów mogą kształtować przyszłość budownictwa?
Posłuchaj na:
20 lutego 2025
Korem filantropii jest pieniądz
Magdalena Pękacka, Forum Darczyńców w Polsce
Czym jest mądra i przemyślana filantropia korporacyjna? Dlaczego pieniądze, choć są fundamentem filantropii, nie zawsze znajdują się na pierwszym miejscu w rozmowach o tej działalności?
Posłuchaj na:
8 stycznia 2025
Dołącz do nas na
Aktualności