Podcast
Każdy odcinek podcastu to rozmowa z ekspertem, który opowiada o swojej perspektywie i doświadczeniach z zakresu ESG, zrównoważonego rozwoju czy CSR. Nowy odcinek co czwartek na YouTube i Spotify.
Korem filantropii jest pieniądz
Magdalena Pękacka, Forum Darczyńców w Polsce
Czym jest mądra i przemyślana filantropia korporacyjna? Dlaczego pieniądze, choć są fundamentem filantropii, nie zawsze znajdują się na pierwszym miejscu w rozmowach o tej działalności?
Posłuchaj na:
8 stycznia 2025
Zrównoważonego rozwoju nie robi się w pojedynkę
dr Marta Potocka, Grupa Orlen
Jak zrównoważony rozwój wspiera budowanie odporności i elastyczności organizacji? W jaki sposób strategia zrównoważonego rozwoju działa jako parasol nad całą działalnością firmy? Jakie podejście do transformacji energetycznej przyjął Orlen?
W odcinku poruszono również, dlaczego zrównoważony rozwój to przede wszystkim kwestia partnerstw i relacji, a nie działania w pojedynkę.
Posłuchaj na:
19 grudnia 2024
Podejście do ESG zależy od zarządu firmy
Milena Olszewska-Miszuris, WM Advisory, 30% Club Poland
Dlaczego raporty ESG to raporty dwóch prędkości? Czy rola Zarządu i Rad Nadzorczych w dobie ESG się zmienia? Jaką rolę w dla polskiego biznesu będzie miała dyrektywa Women on Board?
Posłuchaj na:
12 grudnia 2024
Bez komunikowania działań ESG nie edukujemy rynku
Joanna Węgrzynowska, Grupa LUX MED
Jakie znaczenie ma komunikowanie działań ESG dla rynku? W jaki sposób firmy mogą skutecznie planować proces dekarbonizacji? Dlaczego społeczny wymiar ESG staje się coraz bardziej istotny i czym dokładnie jest Indeks Zdrowych Miast?
Posłuchaj na:
5 grudnia 2024
Chcemy otwierać drzwi w edukacji
Konrad Wierzchowski, Dell Technologies
Na jakich obszarach skupia się dziś odpowiedzialność biznesu z perspektywy Dell Technologies? Jaka rolę odgrywa w niej bezpieczeństwo? Dlaczego skupianie się na edukacji to jeden z elementów odpowiedzialności biznesu i jak program EDU360 zmienia perspektywę polskich nauczycieli na rozwój?
Posłuchaj na:
28 listopada 2024
Jak odnaleźć się w legislacji ESG?
Piotr Glen, Kierownik Zespoły Zrównoważonego Rozwoju i ESG, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Dlaczego rynek potrzebował przewodnika po legislacji ESG? Jak on powstawał i kto może z niego skorzystać?
Jak wygląda oferta rynku edukacyjnego w zakresie edukacji o ESG i zrównoważonym rozwoju? Dalszego 1/3 polskiej gospodarki zostanie dotknięta przez regulacje związane ze zrównoważonym rozwojem i ESG?
Posłuchaj na:
21 listopada 2024
Biznes i edukacja – czy możliwe jest partnerstwo | Odcinek specjalny
Iwona Łyczkowska, wicedyrektorka SP nr 2 w Nasielsku
Jak dyrektorzy szkół postrzegają współpracę z biznesem? Czy edukacja to dla biznesu inwestycja z dobrym ROI? Jak programy wsparcia edukacji firm takich jak m.in Intel i Dell Technologies wspierają edukację i nauczycieli?
Posłuchaj na:
7 listopada 2024
Organizacja musi zrozumieć jak ważne jest raportowanie
Aleksandra Kuna, Sii Poland
Jaką rolę zrównoważony rozwój ogrywa w branży IT? Czy w jego centrum są pracownicy i czy raportowanie ESG będzie tyczyć całych struktur organizacyjnych firm?
Posłuchaj na:
31 października 2024
Celów ESG nie da się osiągnąć bez zaangażowania pracowników
Alicji Zalewskej-Chomy, Kyndryl
Jaka jest rola pracownika w realizacji celów zrównoważonego rozwoju przez firmę? Czy dobra strategia wystarczy, czy konieczny jest zmotywowany do działania zespół? Jak skutecznie włączać pracowników w działania związane ze zrównoważonym rozwojem?
Posłuchaj na:
24 października 2024
Jak przygotować się do procesu raportowania niefinansowego?
Agnieszka Bareja, ESG Expert / CSRD Reporting
Czy inwestorzy będą stawiać na spółki bez strategii zrównoważonego rozwoju? Jak przygotować się do procesu raportowania niefinansowego i dlaczego im wcześniej zaczniemy pracę nad analizą podwójnej istotności, tym lepiej? Co daje okres przejściowy w kontekście łańcucha wartości?
Posłuchaj na:
17 października 2024
Dołącz do nas na
Aktualności